Informacje: *** W piątek 23 października o godz. 18.30 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu hokejowej Ekstraligi: KH Energa Toruń – STS Sanok ***

UKRAINA W GIOPTD

Od piątku 23 października w filii Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka. Wraz z nową wystawą Galeria zaprasza na wycieczkę do Charkowa na Ukrainie.

Biorąc pod uwagę nietypowy czas, w którym obecnie się znajdujemy, jest to doskonała okazja do odbycia podróży poprzez wyobraźnię.

Dzieci pochodzące z Charkowa przyszykowały prawdziwą ucztę dla oczu. Z nadsyłanych, na przestrzeni lat, prac stworzyliśmy obraz Charkowa wyrażony dziecięcą wrażliwością plastyczną. Młodzi artyści zaprosili nas do swoich strojnych domów.

Na wystawie nie zabraknie scen rodzajowych. Razem z nimi możemy udać się na różnorakie zajęcia, szkolne czy taneczne. Niepowtarzalne również stają się spacery po mieście. Obcowanie z charakterystyczną dla Ukrainy architekturą. Oprócz bogactwa tematycznego wystawa ukazuje szeroki wachlarz technik plastycznych. Ilustratorskie zacięcie autorów prac widzimy w przedstawieniach akwarelowych. Liczne precyzyjne litografie, linoryty w mniejszych formatach niczym pocztówki z pozdrowieniami z tamtych stron.

Wystawa czynna od 23 października do 1 grudnia 2020, w Filii Galerii ul. Kościuszki 41/47

www.galeriadziecka.com

https://www.facebook.com/galeriaiosrodekplastycznejtworczoscidziecka/

42799810
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń