Informacje: *** Uwaga! W zakładce "Informacje TV Toruń" ważne informacje dla Abonentów, po wyłączeniu analogowych kanałów telewizyjnych ***  

INFORMACJE TV TORUŃ

14-06-2019
PO wyłączeniu analogowej

Telewizja Kablowa Toruń informuje, że – zgodnie z zapowiedziami – 3 czerwca nastąpiło planowe wyłączenie analogowych kanałów telewizyjnych.

Na okres przejściowy pozostawiono 8 programów: TVP1, TVP2, TVP Bydgoszcz, Polsat, TVN, TV PULS, TV4 oraz TV Toruń.

Abonentów, którzy dotąd nie zawarli umów na odbiór telewizji cyfrowej zapraszamy do Biura Obsługi Abonenta Telewizji Kablowej Toruń przy ul. Bartosza Głowackiego 2, gdzie uzyskają Państwo także wszystkie informacje i niezbędną pomoc.

Infolinia – tel. (56) 649-66-66.

14-06-2019
W Wejściówce o drzewach

Spotkanie nt. wycinania drzew, organizowane przez Czas Mieszkańców, odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 18:00 w Wejściówce (Plac Teatralny 1). w Toruniu.

Jest to wykład poprowadzony przez Piotra Rydzkowskiego z firmy Przyrodnicy 24 i Przemysława Doboszewskiego z Towarzystwa Przyrodniczego Alauda. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja. Spotkanie ma na celu podzielenie się z zainteresowanymi mieszkańcami wiedzą na temat:

Skąd czerpać wiedzę o nadchodzących wycinkach drzew?

Jak reagować na nieprawne wycinki/przycinanie drzew?

Jak działać kiedy widzimy niszczenie ptasich lęgów?

Wstęp bezpłatny.

Link do wydarzenia na fb.:

https://www.facebook.com/events/1124202037767340/ 

 

14-06-2019
Kiermasz w mediatece

Filia nr 16 Książnicy Kopernikańskiej (ul. Raszei 1) zaprasza na wyprzedaż książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru. Na kiermasz, który potrwa od 17 do 22 czerwca, trafi 4 tysięcy tytułów: beletrystyka, literatura popularnonaukowa, książki dla dzieci i młodzieży.

Ceny od 2 złotych. Wyprzedaż  w godzinach otwarcia mediateki: od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00, w sobotę od 10.00 do 15.00.

14-06-2019
Filmowe poniedziałki

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza - Filmowa niespodzianka - 17 czerwca 2019 r. / poniedziałek / Dwór Artusa / Artus Cinema. Seanse: godz. 15:30, godz. 18:30. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona / Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki / Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

Dramat, którego akcja rozgrywa się na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych, będzie prezentowany podczas najbliższych Filmowych poniedziałków w Artus Cinema. Główna bohaterka już w dzieciństwie doświadcza przemocy i to ze strony ojca. Zostaje wykupiona z domu rodzinnego przez przyszłego męża. Niestety okazuje się to początkiem kolejnego koszmaru. Film w fascynujący i nie raz przejmujący sposób ukazuje walkę o własną godność kobiet będących w dramatycznie trudnym położeniu. Film jest adaptacją książki Alice Walker, która na celu miała ukazanie niezmiernie ciężkiej sytuacji ciemnoskórych kobiet w Stanach Zjednoczonych u progu XX wieku. Były to kobiety pozbawiane wszystkiego: wolności, miłości, kobiecości.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.

31741758
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń