PRZEWÓZ NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zmieniły się godziny funkcjonowania transportu dla niepełnosprawnych. W tym roku busy obsługujące osoby z niepełnosprawnościami przejadą więcej o 20 500 kilometrów. Poza zwiększeniem liczby kilometrów zmianie uległ też czas pracy przewoźnika.

Z transportu można korzystać:

    w każdą sobotę w godz. 7:00-22:00

     dni powszednie w godz. 6:30–20:00

Ideą uruchomienia usługi transportowej dla osób z niepełnosprawnościami było umożliwienie szczególnie osobom aktywnym zawodowo lub uczestniczącym w rehabilitacji społeczno-zawodowej i osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich, przemieszczania się po mieście.

Coraz więcej pojazdów taboru toruńskiej komunikacji miejskiej jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, jednak przewozy świadczone busami w dalszym ciągu cieszą się popularnością. Transport dla niepełnosprawnych organizowany przez Gminę Miasta Toruń stanowi uzupełnienie dla transportu własnego oraz komunikacji publicznej.

Dyspozytor planuje przewozy w taki sposób, aby jak najefektywniej wykorzystać pojazdy i obsłużyć przede wszystkim osoby mające trudności w korzystaniu z transportu publicznego.

W celu prawidłowego planowania przewozów konieczna jest wcześniejsza informacja do dyspozytora, która umożliwi prawidłowe przygotowanie harmonogramu przejazdu.

Usługę transportu świadczy firma GAMA – Marek Samborski, przedsiębiorca wybrany w trybie postępowania przetargowego na lata 2018 – 2020.

Telefon do dyspozytora: 505 472 652

30625377
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń