MEDYCZNA ŚRODA

„Muzykoterapia jako narzędzie w dążeniu do poprawy samopoczucia osób starszych” - to tytuł kolejnej „Medycznej środy” w Toruniu. Wykład na ten temat 12 grudnia wygłosi dr Michalina Radzińska z Zakładu Terapii Zajęciowej i Aktywizacji Społeczno-Zawodowej Katedry Geriatrii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godz. 18:00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (ul. Łokietka 5 w Toruniu), w przestrzeni wystawy „Rzeka”. Wstęp jest wolny.

Celem proponowanego wykładu jest krótkie przedstawianie dziedziny, jaką jest muzykoterapia oraz jej regulacyjnego wpływu na samopoczucie. Mowa będzie również o odpowiednim doborze muzyki dla słuchaczy w starszym wieku oraz możliwości dostępu do kultury i legalnych źródeł pozyskiwania materiałów muzycznych.

Cykl wykładów popularnonaukowych „Medyczne środy”, organizowany przez Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, trwa nieprzerwanie od 2007 r., a już w październiku rozpocznie się jego 24. edycja. W 2018 r. po raz pierwszy będzie częściowo realizowany w Toruniu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która podawana jest w przystępnej dla odbiorcy formie. Co środę w roku akademickim zainteresowani mieszkańcy regionu przychodzą, aby nieodpłatnie uczestniczyć w medycznym spotkaniu z naukowcami Collegium Medicum UMK. Przez 12 lat odbyły się 304 spotkania z medycyną, w których wzięło udział ponad 150 nauczycieli akademickich CM UMK.

30030186
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń