ŚWIAT I OKOLICE

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza - W drodze nad czwarty ocean, czyli rowerem do Szanghaju - Tomasz Pasiek - Relacja z podróży i pokaz multimedialny. 12 grudnia 2018 r. / środa / godz. 18:30 / Dwór Artusa. Bilety: 4 zł. Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny.

W grudniowe popołudnie w Dworze Artusa, w ramach cyklu Świat i okolice, będziemy gościć niezwykłego podróżnika, jakim jest Tomasz Pasiek. Przemierzył niemal cały świat, ale tym razem opowie o samotnej drodze z Polski do Chin. Podróż ta była zakończeniem wielkiej wyprawy, której celem było dotarcie rowerem nad cztery oceany na Ziemi. Jastrzębia Góra – Szanghaj to trasa zamykająca ten projekt, który kosztował zapewne wiele wysiłku i wyrzeczeń, ale też jest swojego rodzaju opowieścią o wielkiej pasji, przygodzie i walce z drogą, przeciwnościami losu oraz własnymi słabościami. Po Atlantyku, Oceanie Arktycznym i Oceanie Indyjskim, po 78 dniach i 11 tysiącach kilometrów Tomasz Pasiek dociera również nad Pacyfik, do Szanghaju. Będzie to więc głównie opowieść o Chinach, ale też całym przebiegu trasy zahaczającej o Białoruś, Ukrainę, Rosję, Kazachstan i Kirgistan.

Tomasz Pasiek – podróżnik, fotograf, koordynator projektów zagranicznych w Towarzystwie Miłośników Ziemi Świeckiej, koordynator Festiwalu podróżników Piąty Ocean, który organizuje w rodzinnym Świeciu. Podróżując odwiedził ponad sześćdziesiąt państw świata. Mieszkał m.in. w Danii, Turcji i Rosji. Uwielbia długodystansowe podróże rowerowe, które nierzadko stają się okazją do zdobywania kolejnych fotograficznych kadrów. Swoje fotografie publikował m.in we włoskiej edycji magazynu Vogue, tajwańskim Kayaku, Gazecie Wyborczej i Przekroju.

30029940
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń