Informacje: *** Uwaga! W zakładce "Informacje TV Toruń" ważne informacje dla Abonentów, po wyłączeniu analogowych kanałów telewizyjnych ***  

FILMOWE PONIEDZIAŁKI

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza - Filmowa niespodzianka - 17 czerwca 2019 r. / poniedziałek / Dwór Artusa / Artus Cinema. Seanse: godz. 15:30, godz. 18:30. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona / Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki / Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

Dramat, którego akcja rozgrywa się na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych, będzie prezentowany podczas najbliższych Filmowych poniedziałków w Artus Cinema. Główna bohaterka już w dzieciństwie doświadcza przemocy i to ze strony ojca. Zostaje wykupiona z domu rodzinnego przez przyszłego męża. Niestety okazuje się to początkiem kolejnego koszmaru. Film w fascynujący i nie raz przejmujący sposób ukazuje walkę o własną godność kobiet będących w dramatycznie trudnym położeniu. Film jest adaptacją książki Alice Walker, która na celu miała ukazanie niezmiernie ciężkiej sytuacji ciemnoskórych kobiet w Stanach Zjednoczonych u progu XX wieku. Były to kobiety pozbawiane wszystkiego: wolności, miłości, kobiecości.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.

31741701
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń