ZAPISY NA ZWIEDZANIE

Urząd Marszałkowski zaprasza na niedzielne (28 kwietnia) zwiedzanie budowy nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. To najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Zaangażowane środki to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł na najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Nowy kompleks Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu będzie też wyposażony w wiele funkcjonalnych systemów z dziedziny racjonalności energetycznej i inne rozwiązania przyjazne środowisku. Wśród zastosowanych rozwiązań m. in. wykorzystanie deszczówki i energii słonecznej (kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne będą produkować ciepło i energię elektryczną), ogrzewanie/chłodzenie sufitowe, laminarny nawiew sterylnego powietrza w salach operacyjnych, efektywne oświetlenie LED-owe, systemy przyciemniające lub wyłączających światło (oparte o czujniki światła dziennego i czujniki obecności), zielony dach (dodatkowa izolacja termiczna i akustyczna plus korzystny mikroklimat).

- Te nowoczesne rozwiązania są nie tylko ekologiczne. Pozwolą też w istotny sposób ograniczyć koszty eksploatacji, co ma duże znaczenie przy tak wielkim obiekcie. Bardzo nam na nich zależało – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Udział w zwiedzaniu jest, jak zwykle, bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Zapisy na najbliższy i kolejne terminy pod numerem telefonu 56 656-21-22 i adresem poczty elektronicznej zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Będziemy proszeni o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku. Na zwiedzanie trzeba wybrać się w odpowiednim obuwiu, najlepiej trekkingowym. Zwiedzający tradycyjnie dostaną upominki – dorośli apteczki samochodowe, a dzieci gadżety, które na pewno sprawią im przyjemność. Kolejny dzień otwarty na budowie 12 maja.

31272463
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń